Archiwum listopad 2013


lis 23 2013 Gdy zdecydujesz się na budowę szamba
Komentarze: 1

Jeżeli postanowiłeś, że swoje ścieki będziesz gromadził w specjalnym zbiorniku pamiętaj, lepiej nie brać się za jego montaż czy budowę samodzielnie. Są to zbyt niebezpieczne substancje aby ryzykować tym, że takie szambo betonowe będzie nieszczelne. Najlepiej jego wykonanie zlecić specjalistycznej firmie, która posiada certyfikowany beton o wysokiej szczelności. Taka budowa nie jest szczególnie kosztowna a dzięki współpracy z profesjonalistami będziesz mieć pewność, że wszystko zostało starannie wykonane. Adresy takich firm bez trudu znajdziesz w internecie.

w_domu_i_ogrodzie : :
lis 23 2013 O czym należy pamiętać posiadając szambo?...
Komentarze: 0

Szambo to nic innego jak zbiornik służący do gromadzenia ścieków, które produkuje dany budynek. Nie dochodzi w nim do oczyszczania i filtracji. Najistotniejsze dla jego posiadaczy jest, aby było ono szczelne i pojemne. Nieważne, czy zdecydujecie się na szambo betonowe czy na gotowy zbiornik. Jego budowę bądź montaż najlepiej zlecić profesjonalistom. Taki zbiornik powinno się regularnie kontrolować oraz opróżniać. Dostanie się ścieków do gleby powoduje jej skażenie a co gorsza może nawet przedostać się do wód gruntowych.

lis 23 2013 Oj te góry
Komentarze: 0

Często problemy z kanalizacją mają osoby, które zdecydowały się na zakup wymarzonej działki w górach. Widoki może i piękne, dom malowniczo położony, ale niestety nie można podpiąć się do sieci. Rozwiązanie kwestii składowania ścieków należy w tym wypadku do właściciela posesji. Rozwiązania są w zasadzie dwa. Można albo zlecić budowę szamba betonowego (w grę wchodzi również wkopanie gotowego). Lub też zlecić wykonanie przydomowej oczyszczalni ścieków. Pierwsze rozwiązanie jest zdecydowanie mniej kosztowne. Drugie zaś bardziej ekologiczne. Warto dowiedzieć się więcej na temat szamb, ułatwi to podjęcie decyzji.